Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Jak znaleźć i kupić idealne mieszkanie?
(2014-07-07)

Wyprowadzka z rodzinnego domu i znalezienie swojego idealnego miejsca na tym świecie to marzenie większości młodych ludzi, którzy zaczynają swoje dorosłe życie, wchodząc na drogę dorosłości i samodzielności. Pragnienie o własnych czterech kątach niestety często jest dalekie od realizmu, w efekcie czego okazuje się, że już na etapie poszukiwań popełnia się mnóstwo niepokojących błędów.

Tymczasem można byłoby ich bardzo łatwo uniknąć, decydując się na pomoc specjalistów...

Moment decyzji o wyprowadzce z rodzinnego domu od zamieszkania w swoim nowym „gniazdku” dzieli bardzo długa droga. Nie wszyscy mają szczęście posiadać ogromne domy rodzinne, w których są mile widziani nie musząc się wyprowadzać, nie wszyscy tego chcą i przede wszystkim nie wszyscy mają pieniądze. Młody człowiek, który dopiero rozpoczął swoją drogę ku dorosłości będzie musiał zmierzyć się z nierzadko trudnymi życiowymi decyzjami i niestety również przeciwnościami, a także podjąć ważne decyzje, które poprzedzone będą ogromną ilością dylematów.

W związku z tym poszukiwanie idealnego mieszkania wcale nie musi być prostym zadaniem, szczególnie dla osób niedoświadczonych. Dlatego idealnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z usług specjalisty w tej dziedzinie – wcale nie mamy tu na myśli agenta nieruchomości, lecz firmę świadczącą usługi kompleksowe. Taką, która zaopiekuje się klientem już w momencie poszukiwania odpowiedniego mieszkania, a następnie zaprojektuje i wykończy to „jedno jedyne”.

Czy takie firmy w ogóle istnieją?

Na szczęście tak, choć z całą pewnością nie można powiedzieć, że w Polsce funkcjonują one w dużej ilości. Istnieje jednak pewna firma, z której managerem przeprowadzony został wywiad wyjaśniający dlaczego warto współpracować z profesjonalistami w dziedzinie aranżacji wnętrz, architektury i nieruchomości już od momentu rozpoczęcia poszukiwań idealnego mieszkania.

Jak twierdzi manager firmy Perfect Space, Pan Maciej Balcerek, w obecnych czasach stworzenie idealnej przestrzeni jest bardzo trudne, zaaranżowanie samodzielnie ładnego i funkcjonalnego wnętrza przez laika graniczy z cudem, a marzenia i budżet niestety często wzajemnie się wykluczają. Przede wszystkim więc właśnie z tego powodu warto jest oddać swoje przyszłe mieszkanie w ręce profesjonalistów o wieloletnim doświadczeniu, którzy automatycznie wiedzą co robić.

Na podstawie artykułu, który ukazał się w portalu BiznesPolska.pl przedstawiamy argumenty za współpracą z firmą Perfect Space – kompleksową i wielozadaniową.

Jak twierdzi Pan Maciej: „z klientem przechodzimy przez cały proces kupowania i wykańczania mieszkania. Opiniujemy umowy deweloperskie, pomagamy się odnaleźć w mnóstwie koniecznych dokumentów, a przede wszystkim ułatwiamy spełnianie marzeń klientów poprzez pomoc w wykończeniu i urządzeniu lokum”.

Jak to możliwe, że istnieje tak wielozadaniowa firma, która rzeczywiście jest dobra i przede wszystkim solidna w tym co robi? Wszystko dlatego, że w ciągu sześciu lat istnienia firmy udało jej się stworzyć zespół specjalistów jedynych w swoim rodzaju, profesjonalistów z różnych dziedzin, którzy są w stanie rzeczywiście zadbać o wszelkie aspekty mieszkania, zarówno jego kupno jak i urządzanie.

Zatrudniamy architektów wnętrz i projektantów, fachowców w dziedzinach prawa i logistyki oraz osoby odpowiedzialne za wprowadzanie projektów w życie i nadzór nad wykonaniem prac. Bo wraz z dobrą usługą w parze powinna iść dobra obsługa.” - mówi Pan Maciej Balcerek.

Ogromną zaletą biura Perfect Space jest ni tylko techniczna wiedza pracowników, ale również ich podejście do klienta, co ma kluczowe znaczenie dla sprawy, zarówno jak chodzi o poszukiwanie mieszkania jak i jego aranżacje. Stworzenie idealnego projektu jest możliwe tylko w momencie porozumienia z klientem w stu procentach – odgadnięciu jego potrzeb i gustów.

Inspiracją do urządzenia wnętrza może być wszystko, czyjeś hobby, ulubione kolory, nawet kolekcjonowany przez danego klienta konkretny komiks” - właściwie wszystko.

Aby tego dokonać niezbędna jest rozmowa, a w związku z tym, jak stwierdza Pan Maciej, pracownicy pytają „klientów na przykład o to, czy któryś z mieszkańców dużo gotuje, jakie odcienie drewna preferują i czy projektor multimedialny jest dla nich istotnym elementem wyposażenia. Zebrane informacje pozwalają nam lepiej wpasować się w wyobrażenia naszych usługobiorców i przygotować solidnie już do pierwszego z nimi spotkania – dzięki czemu oszczędzamy ich czas”.

Warto wspomnieć również o tym, że z firmą można współpracować na zasadzie różnych pakietów, w skład których wchodzą przeróżne korzyści. Najbardziej istotne jest jednak to, że jako pierwsze w Polsce biuro, Perfect Space zaoferowało klientom opcję Concierge, czyli dozorowanie, nadzorowanie decyzji i spraw związanych z kupowaniem nowego mieszkania w stanie deweloperskim.

Jak wyjaśnia Pan Balcerek: „oceniamy inwestycje, lokale usługowe i mieszkaniowe pod wieloma względami. Sprawdzamy, czy spełnione są wymogi formalne, dokumentację techniczną, standard wykończenia lokali i zgodność z obowiązującymi normami, a także badamy zapisy w księgach wieczystych”.

Podsumowując... kompleksowa współpraca z firmą pokroju Perfect Space opłaca się klientom z wielu powodów, ale do najważniejszych należą:

  • gwarancja uczciwości poprzez brak pobierania prowizji

  • klient jest traktowany priorytetowo

  • możliwość kontaktu z pracownikami przez siedem dni w tygodniu

  • profesjonalna pomoc na każdym etapie

  • możliwość skorzystania z usługi Concierge

  • wykrywanie usterek przed odbiorem deweloperskim

  • możliwość skorzystania z trzech pakietów współpracy – light, medium i bold

  • możliwość negocjacji i indywidualnych ustaleń w kwestii pakietów i ogólnej współpracy

Niewątpliwą zaletą współpracy z firmą jest również fakt, że aranżowane wnętrza charakteryzują się niepowtarzalnym stylem, elegancją, luksusem i dbałością o detale, odpowiadając upodobaniom i gustom klientów. Z wykonanymi realizacjami można zapoznać się na stronie internetowej firmy – perfectspace.pl.

Jeśli więc poszukujecie Państwo mieszkania i chcecie mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, począwszy od etapu poszukiwań, poprzez obiór deweloperski, aż do wykończenia wnętrza – nie wahajcie się - zaufajcie specjalistom z Perfect Space! 

Przykładowe realizacje Perfect Space

qqqqqqqqqqqqqqq.jpg