Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Europa polskim meblem stoi
(2011-02-08)

Europa polskim meblem stoi

Europejczycy kupują polskie meble. Polska od lat jest meblowym potentatem, zajmuje 3 miejsce wśród europejskich i 4 wśród światowych największych eksporterów. Każdego roku z wyprodukowanych w kraju mebli, 85% trafia na eksport. 15 lutego w Poznaniu rozpoczynają się targi MEBLE POLSKA, organizatorzy kładą szczególny nacisk na promocję i budowanie marki polskich mebli zagranicą. 

Włoskie meble kojarzymy z designem, niemieckie z solidnością, a z czym przeciętny europejczyk kojarzy polskie meble? Czy wybiera polskie meble świadomie, czy tylko pod szyldem zagranicznej marki? Polskie meble bez wątpienia są cenione na świecie, polscy producenci borykają się jednak z problemami próbując samodzielnie wypromować zagranicą własne marki mebli. Promocji polskich mebli poświęcony został nawet specjalny projekt POLSKIE MEBLE - POTWIERDZONA JAKOŚĆ, opracowany przez Ogólnopolska Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizujące od 30 lat największe targi meblowe w kraju postanowiły do planu promocji polskich mebli dołożyć swoją cegiełkę. I tak w 2010 roku zrealizowano targi MEBLE POLSKA – tym samym organizowane od niemal 30 lat poznańskie targi meblowe zmieniły nie tylko nazwę, ale i formułę. Organizatorzy postawili przede wszystkim na biznes, MEBLE z otwartej imprezy adresowanej zarówno do branżowych profesjonalistów, jak i klientów ostatecznych zmieniły się w wydarzenie o stricte biznesowym profilu. Położono duży nacisk na obecność europejskich kupców meblowych. Na targach MEBLE POLSKA w 2010 roku pojawiło się ich niemal 6000, wśród nich przeważali reprezentanci największych importerów polskich mebli, Niemcy, Francuzi, Czesi, Holendrzy, Austriacy, Belgowie, Włosi, Anglicy i Szwedzi. Zmienił się również termin imprezy, przeniesienie targów na luty (wcześniej odbywały się w maju) pozwoliło nie tylko uniknąć kolizji z innymi branżowymi imprezami w Europie, ale również umożliwiło wystawcom promocję nowych wzorów na początku roku i ułatwiło składanie zamówień na sezon jesienny.

logo-Meble_pl-en_biale_m.jpg

 MEBLE na MEDAL

W tym roku w Poznaniu podczas MEBLE POLSKA swoją ofertę prezentują wiodący producenci mebli, m.in. FORTE, KLOSE, MEBLE BEST - VOX, MEBLE WÓJCIK, MEBLOTAP, TOMBEA, RAMETA, FAMEG, BOGATTI, MATKOWSKI, MEBIN, VINOTTI, GAWIN, RELAKS, DĄB, JANPOL i POLDEM. Obecność potwierdziło też ok. 6 000 kupców meblowych z Polski i 35 krajów świata. Organizatorzy spodziewają się, że impreza dodatkowo przyciągnie do Poznania ok. 2000 pozostałych profesjonalistów związanych branżą meblową, m.in. projektantów i architektów wnętrz. Na targach, jak co roku, rozdane zostaną prestiżowe wyróżnienia – Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich - do tegorocznej nagrody zostały nominowane firmy POLDEM, DĄB, MEBIN, KIELECKA FABRYKA MEBLI, ATLAS, BOGATTI i KLOSE. Ponadto 15 lutego, podczas uroczystej gali, wręczone zostaną również nagrody Polskiej Grupy Kupców Meblowych Złoty Strug 2010 i Złota Igła 2010. W programie targów znajdują się także branżowe seminaria organizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli i warsztaty dr Marka Borowińskiego towarzyszące wystawie dedykowanej trendom i tendencjom w tkaninach obiciowych TREND DESIGN 2011. Równolegle odbywać będzie się wystawa poświęcona dodatkom i dekoracjom w salonie meblowym CONCEPT STORE.

Biznes przede wszystkim

Formuła B2B, w której odbywają się tragi Meble POLSKA oznacza, iż do odwiedzenia targów i  skorzystania z bezpłatnego pakietu kupieckiego zaproszeni są kupcy meblowi, przedstawiciele salonów meblowych, przedstawiciele hurtowni mebli oraz projektanci i architekci wnętrz. Pakiet, cieszący się w tym roku dużym powodzeniem, to kolejne udogodnienie stworzone z myślą o profesjonalnych zwiedzających, obejmuje wstęp i wjazd na teren targów, miejsce parkingowe, całodzienny catering i zaproszenie na wieczór branżowy. Pakiet kupiecki jest dostępny jest bezpłatnie po rejestracji na stronie www.meble.mtp.pl. Dla pozostałych osób związanych z branżą meblową organizatorzy przygotowali bezpłatne zaproszenia, również dostępne po rejestracji na stronie internetowej targów. Dodatkowo wszyscy zwiedzający mogą skorzystać z pomocy zespołu targów MEBLE POLSKA przy organizacji przyjazdu i pobytu w Poznaniu.

Zwiedzanie

Ekspozycja targów, zlokalizowana w pawilonach 6A, 7, 7A, 8 i 8A, będzie czynna w dniach 15-18 lutego 2011, w godzinach 10:00-18:00. Po przyjeździe na targi, aby zasięgnąć dodatkowej informacji, warto udać się do biura organizatora, które mieści się w pawilonie 7.

Nie przegap!

Organizatorzy szczególnie serdecznie zapraszają na:

- Uroczystą inaugurację targów MEBLE POLSKA 2011 i Galę Nagród - 15 lutego, godz. 17:00 na scenie w pasażu między pawilonami 7, 7A, 8, 8A. W programie wręczenie Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich, wręczenie Medali Jubileuszowych, wydanych z okazji 90-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich, a także nagród Polskiej Grupy Kupców Meblowych Złoty Strug 2010 i Złota Igła 2010.

- wykłady:Trend Design 2011 – najnowsze tendencje w tkaninach obiciowych na rok 2011”, „Skuteczna komunikacja sklepu i centrum meblowego”, „Psychologia koloru w aranżacji wnętrz”, „Psychologia sprzedaży – czyli profesjonalna rozmowa handlowa w sklepie meblowym”, „Visual Merchandising w salonie meblowym” – 15-17 lutego, salka konferencyjna przy stoisku OIGPM paw. 6A. Wykłady poprowadzi dr Marek Borowiński, specjalista od wzornictwa, psychologii koloru oraz visual merchandisingu.

- Briefing prasowy – „Rynki eksportowe polskich mebli oczami producentów” - 16 lutego, godz. 10:00 w sali przy stoisku Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, pawilon 6A

- tematyczne wystawy: TREND DESIGN 2011 i CONCEPT STORE

Organizatorem targów MEBLE POLSKA są Międzynarodowe Targi Poznańskie, targi odbywają się pod Patronatem Honorowym Waldemara Pawlaka, Ministra Gospodarki.

 
mtp.jpg